چگونه مثبت اندیش باشیم

چگونه مثبت اندیش باشیم

مثبت اندیشی زمینه آرامش و قوت قلب را برای ما فراهم می کند. این موضوع در زندگی اجتماعی نمود بسیار بارزی دارد. افراد مثبت اندیش معمولا از محبوبیت بیشتری بین انسان ها برخوردار هستند. شاید بزرگترین علت این محبوبیت ، بوجود آوردن زمینه امید و آرامش فرد با افکار مثبت برای اطرافیانش است. باید قبول کرد که تفکرات منفی می تواند ریشه در شکست ها و شخصیت داشته باشد. اما تابحال هر چه که بوده را فراموش کنید. در این مطلب قصد داریم مبحث مثبت اندیشی و اینکه چگونه مثبت اندیش باشیم را بصورت شفاف آموزش دهیم.

مثبت اندیشی چیست و چگونه مثبت اندیش باشیم

مثبت اندیشی یعنی دیدن نیمه پر لیوان البته بصورت واقع بینانه نه کورکورانه! به این معنی که ما باید در مواردی مثبت اندیشی کنیم که تفکر مثبت راجع به آن جزئی از واقع بینی است. مثبت اندیشی نقطه مقابل منفی نگری بوده و غالبا به معنی حس مثبت داشتن در خصوص ریشه، ساختار و عاقبت کار یا موضوعی است. معمولا افرادی که بر پایه منطق، مثبت اندیش هستند افرادی مدیر و قدرتمند هستند و آینده را به نحوی می سازند که در ذهن خودشان است. این موضوع سبب افزایش اعتماد به نفس شده و آنها را روز به روز قوی تر می کند! باید توجه داشت که مثبت اندیشی یک نوع مهارت فردی است که باید آن را کسب کرد.

اثرات مثبت مثبت اندیشی !!!

  • برقراری آرامش روحی روانی و ثبات در زندگی روزمره
  • وجود یا ایجاد روحیه قوی بودن و کنار زدن مشکلات
  • به وجود آمدن اتحاد و یکپارچگی بین فکر و اعضای بدن
  • کمتر شدن مشکلات روحی روانی به واسطه بروز اتفاقات خوب و تکرار موفقیت

در ادامه، تکنیک های مثبت اندیشی را مطرح خواهیم کرد.

تکنیک های مثبت اندیشی

چگونه مثبت اندیش باشیم
تکنیک های مثبت اندیشی

بدون اتلاف وقت به سراغ مجموعه تکنیک های مثبت اندیشی می رویم. برنامه و تکنیک های مثبت اندیشی عبارتند از:

  • روبرو شدن با واقعیت و مشکلات به همراه درک درست ساختار آنها
  • دست بکار شدن برای تغییر وضعیت به نحوی که می خواهیم نتیجه به همان صورت شود.
  • معاشرت با افراد موفق، شجاع و مثبت اندیش، همچنین دوری کردن از افراد شکست خورده، ترسو و منفی نگر
  • پیگیری و رفع مشکلات یا اختلالات روحی و روانی ( در صورت وجود )
  • برنامه ریزی برای زندگی روزمره و کارها به همراه عمل به برنامه تهیه شده
  • پیدا کردن راهکار حل مشکلات به همراه حفظ آرامش در مواقع بحرانی

چگونه مثبت فکر کنیم

مثبت فکر کردن یک نوع مهارت است که با تمرین بدست می آید. این موضوع برای افرادی که با افکار منفی درگیر هستند قدری مشکل است اما اطمینان داشته باشید که شما قوی تر از افکارتان هستید! چرا؟ چون صاحب آن افکار شما هستید و حسی را در وجود خود دارید بازخورد افکار خوب و بد شماست. شما می توانید با بکارگیری و استفاده از تکنیک های مثبت اندیشی ، غول منفی نگری را بکشید! پس از آن خواهید دید که مثبت اندیشی، شادابی و نشاط را در روان و جسم شما به ارمغان خواهد آورد. در انتها پیشنهاد می کنیم مطلب چگونه شاد زندگی کنیم را نیز مطالعه نمایید. همچنین در صورت وجود سوال یا ابهام، لطفا آن را در بخش دیدگاه ها مطرح فرمایید.